мар 15

П'ять помилок посередника-початківця і як їх уникнути

Працюєте посередником чи тільки робите перші кроки у цій сфері? Тоді ви вже знаєте, як важливо враховувати такі нюанси в роботі, як вибір перевізника, правильне заповнення свого аканута в закордонному магазині і навіть позиціонування своїх послуг серед клієнтів.

Найважливіше у роботі посередника – досвід. Але добре заробляти у цій сфері зможе будь-хто, маючи бажання та мотивацію. Звичайно, посередники-початківці багато в чому розбираються в процесі роботи, але, погодьтеся, краще мати таку подушку безпеки як поради експертів.

Сьогодні ми розповімо про п'ять найпоширеніших помилок і про те, як їх уникнути.

Починати нову справу в умовах війни непросто, але саме зараз, коли багато людей залишилися без роботи, дуже важливо відкривати для себе нові можливості. Робота посередником із закордонного шопінгу дозволяє працювати, не прив’язуючись до міста, самостійно формувати свій графік і мати необмежені можливості для зросту.

enter image description here

1. РОБОТА БЕЗ КОМІСІЇ

Намагаючись залучити нових покупців відсутністю комісії, ви не лише знецінюєте себе та свою роботу, а й створюєте демпінг на ринку посередників та баєрів. Важливо розуміти, що утримуючи покупців лише низькою комісією, складно виділитися на тлі конкурентів. Ніхто не працює безкоштовно і ваші клієнти це чудово розуміють (запитайте будь-якого вашого клієнта чи працює він безкоштовно?). Але якщо ви одразу вирішили працювати без комісії, у якийсь момент вам буде складно пояснити своїм замовникам, чому ви раптом вирішили брати з них комісію. А працювати завжди без комісії ви не зможете; Якоїсь миті ви зрозумієте, що на роботу йде майже весь ваш час, а доходи при цьому не зростають. Цінуйте себе і свій час. Комісія – це постійне та надійне джерело доходу.

Що робити? Набагато важливіше та корисніше залучати людей якістю роботи, оперативністю викупів та готовністю завжди прийти на допомогу. Створіть навколо себе затишну атмосферу приємного шопінгу та дружнього спілкування, відповідайте на запитання відразу або позначте ваш графік роботи (щоб виключити нічні листування), завжди спілкуйтеся ввічливо і не втрачайте самовладання (так, ми знаємо, іноді це дуже складно, але репутація заробляється роками, а втрачається в один момент, особливо в часи Інтернету та соціальних мереж) і ваші клієнти ніколи не підуть до інших посередників і із задоволенням будуть робити замовлення, оплачуючи вашу комісію.

2. GIFT-КАРТИ З ВЕЛИКОЇ ЗНИЖКОЮ

Як часто вам траплялися на очі привабливі пропозиції щодо купівлі подарункових карток (gift cards) з великими знижками? 40% знижка на карту із магазину Victoria's Secret? Відмінна пропозиція! Тільки джерело цієї карти дуже сумнівне. Самі подумайте, навіщо комусь пропонувати подарункову картку з такою великою знижкою? А крім того, на продажу картки ще хочуть і заробити, тоді виходить, що ця карта коштує ще дешевше? Невже магазини просто так дарують своїм покупцям подарункові карти? Звичайно, ні. Подарункова gift-карта – це карта, яку можна купити в будь-якому магазині і подарувати комусь її в подарунок. В Америці це дуже поширена послуга у магазинах. На карту ви можете покласти будь-яку суму грошей, і той, кому ви її подаруєте, просто йде в цей магазин і витрачає її. Такі карти якраз і стали для шахраїв дуже привабливим бізнесом.

Схема проста: подарункова карта купується за допомогою вкраденої кредитки, тому для шахрая вона не коштує нічого і він чудово може запропонувати вам знижку і 40%, і 50%, і навіть більше (поки власник картки не зрозумів, що його обікрали та не заблокував картку, що призведе до скасування всіх останніх покупок з цієї кредитної картки, у тому числі і gift-cards). Так ось, купуючи подібні гіфт-картки ви стаєте співучасником злочину. І саме "завдяки" викупам із закордонних магазинів краденими "гіфтами" магазини закривають свої доступи для покупців зі Східної Європи (спробуйте зайти без VPN, наприклад, до магазину Nordstrom.com).

Ще раз! Звертайте увагу, звідки ці знижки беруться. Магазини не пропонують подарункові карти за ціною, нижчою від номіналу. Якщо номінал $100, то й коштуватиме така карта $100 (виняток можуть становити знижки для студентів, вчителів, але знижка буде 10-20%, не більше і продаватися такі картки можуть одиничним самим власником). Якщо ж ви знайшли подарункову картку зі знижкою 40% та вище – це шахраї.

enter image description here

3. НЕ ПЕРЕВІРЕНІ МАГАЗИНИ

Замовляйте товари лише з перевірених офіційних сайтів! Зараз дуже багато магазинів-скамерів, які створені лише для того, щоб красти дані кредитних карток довірливих покупців. Якщо вас привабила ціна товару і ви, не перевіривши магазин, купили товар, то в кращому випадку ви втратите оплату за цей товар, а в гіршому – ваш номер кредитної картки буде вкрадений і наслідки цього можуть бути такими, як описано в попередньому пункті. Сайтів-шахраїв сьогодні, на жаль, дуже багато. І деякі з них маскуються під офіційні магазини та аутлети відомих брендів. Ви завжди можете уточнити деталі у чаті посередників або запитати у нас.

Сайти можна перевіряти також через сервіс Scamadviser.com, який майже завжди безпомилково визначає скам-сайти, що маскуються під інтернет-магазини.

Що має викликати підозру? Якщо сумка Michael Kors коштує на офіційному сайті близько $300, а в магазині, який ви знайшли в Гуглі, ціна $30-$40, то це привід замислитися, оскільки такі знижки, якщо і бувають, то не на десятки сумок на сайтах, а на одну-дві в офлайн-аутлетах, і, звичайно, не на нові колекції. Також завжди перевіряйте акаунти цих магазинів в соціальних мережах, часто вони порожні або взагалі відсутні.

4. НЕЗНАННЯ ПРАВИЛ ДОСТАВКИ

Сюди можна віднести і ліміт на безмитне ввезення, і категорії товарів недоступних для перевезення. Зважайте, що у кожного перевізника список таких товарів може бути свій. Крім того, важливо знати законодавство країни, з якої планується викуп (податкові штати, неможливість повернення певних категорій товарів, сезонний товар, який перевізник може відмовитись перевозити тощо).

Насамперед радимо вивчити:

а) Правила ввезення товарів в Україну – ліміти та заборонені до ввезення товари.

б) Правила перевізника – категорії заборонених до перевезення товарів можуть доповнювати ті, що заборонені законодавством (наприклад, парфуми чи інші горючі рідини, які деякі перевізники відмовляються везти). На деякі категорії може бути додаткова націнка від перевізників.

в) Адресу складу перевізника і податки на покупки у цьому штаті – у США кожен штат має власний податок (sales tax), який автоматично додається до вартості товару у магазині. В офлайн-магазині податок визначається адресою самого магазину, тоді як під час покупках онлайн застосовується податок штату, куди доставлятиметься товар. Тому якщо склад перевізника, наприклад, у штаті Делавер, то податок на товари складе 0%. Якщо адреса складу іншому штаті, то ціна товару при купівлі може автоматично збільшитися у сумі податку.

5. ВІДСУТНІСТЬ ОПТИМІЗАЦІЇ РОБОТИ З КЛІЄНТАМИ

Дуже важливо від початку правильно оптимізувати свій робочий час і налагодити комунікації з клієнтами. Новачки дуже багато часу витрачають на прийом замовлень, особливо, якщо приймають їх одночасно в різних місцях: на форумах, поштою, в месенджерах або взагалі отримують просто скріни з товаром в чатах Вайберу. Поступаючись своїм клієнтам, які не хочуть витратити 5 хвилин і оформити своє замовлення через Бандлер, ви, як і у випадку з комісією, просто знецінюєте свою роботу, роблячи все за замовника. Клієнт цінує свій час і не хоче витрачати його на оформлення замовлення, але він не цінує вашого часу, ви вважаєте це правильним? Поки ви копіюватимете посилання з Вайбера або Телеграма, можете не помітити якусь помилку або упустити деталь із замовлення (наприклад, розмір або колір). Але найнеприємніше може статися, коли ви отримаєте замовлення і не зможете пригадати, чи платив вам клієнт за це замовлення чи ні, і хто взагалі замовив цю кофтинку з GAP.

Почніть працювати відразу правильно. Бандлер – єдиний на сьогоднішній день унікальний сервіс для організації роботи посередника із закордонного шопінгу, ваш незамінний помічник. Тут ви завжди бачите всі замовлення та всіх боржників, можете надсилати різні повідомлення, а більша частина вашої роботи повністю автоматизована.


Якщо у вас багато питань по роботі посередником або ви ніяк не можете вийти на новий рівень, сміливо звертайтеся до нас і ми допоможемо досягти поставленої мети. Пишіть нам на пошту info@bunddler.com, оптимізуйте свою роботу та вдосконалюйтесь разом з нами!

shopogol
217
0